P jak prezenty

ilustr. Joanna Titeux

   Zbliża się okres świąteczny, czas prezentów.
   Chociaż trzydziestka sporo czasu poświęca na wyszukiwanie odpowiednich prezentów dla najbliższych, lubi też trochę pomarzyć o tym, co sama chciałaby dostać.

   W czołówce pożądanych prezentów są książki i płyty, chociaż trzydziestka nie pogardzi też dobrym kosmetykiem czy biżuterią. No i perfumy... ale ten prezent przyjmowany jest z wdzięcznością tylko od osoby, która świetnie zna gust obdarowywanej, gdyż inaczej buteleczka zmienia się w bibelot ozdabiający łazienkę. 

   Osobisty mężczyzna trzydziestki nie ma łatwego zadania – prezent nie może być zbyt praktyczny, bo zbyt mało romantyczny; nie może być zbyt drogi, bo żona zamiast się cieszyć, myśli o uszczuplonym rodzinnym budżecie; zbyt nijaki, bo narazi się na zarzut braku znajomości gustów ukochanej.

ilustr. Joanna Titeux

   Najmilej widziane są prezenty wykonane własnoręcznie – serwetka od mamy, piękna kartka z wierszykiem od siostry, czy świecznik od przyjaciółki. A jeżeli kupione, to takie, po których od razu widać, że były nabywane z myślą o konkretnej trzydziestce. Lista takich rzeczy jest długa i zróżnicowana jak kobiece charaktery – komplet seksownej nocnej bielizny, gawroszka w ulubionym kolorze, ramka na zdjęcie, delikatna biżuteria, torebka w guście zainteresowanej, gogle narciarskie, coś z elektroniki... Natomiast tymi z nietrafionymi bywa problem, zwłaszcza, jak zbierze się ich zbyt dużo – no, ale zawsze można je wystawić na Allegro!

   Ale najbardziej trzydziestka kocha niespodzianki, pod warunkiem, że tą niespodzianką jest dokładnie to, co właśnie chciałaby dostać.
   A jak się tak głębiej zastanowi, to dochodzi czasem do wniosku, że łatwiej jest kupić coś bliskiej osobie, niż wymyślić prezent dla samej siebie. Zwłaszcza, że czasem z dawania prezentu jest więcej frajdy, niż z dostawania!


Ilustracja: Joanna Titeux/pinezka.pl

{jos_sb_discuss:15}

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS feed tego komentarza

Pokaz/Ukryj Komentarze

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

Powered by Azrul's Jom Comment for Joomla!
busy
 
}

info dla autorów

Szanowny Autorze, zapraszamy do współpracy z magazynem pinezka.pl. 
> Tutaj znajdziesz informację < dotyczącą warunków publikacji tekstów oraz współpracy z nami. 

Info i kontakt


 

Kontakt:  
{
logowanie dostępne tylko dla członków redakcji Pinezka.pl